Zestawienie nowych (lub istotnych modyfikacji istniejących) artykułów Mojej Grecji w 2018 r.

 Poniższa tabela zawiera listę istotnych modyfikacji treści Mojej Grecji, które zostały wprowadzone w ostatnim czasie i są sygnowane w menu ikonkąNEW

Data aktualizacji Opis wprowadzonych zmian
15 września 2018 Moje wycieczki ⇒ Skopelos 2018
Dodanie programu wycieczki na Skopelos we wrześniu 2018r. Niebawem zdjęcia i pełen opis...
23 sierpnia 2018

Przebudowa interfejsu
Zmiana adresowania wszystkich podstron Mojej Grecji na „przyjazne” (search engine friendly) adresy URL. Ma to poprawić indeksowanie przez wyszukiwarki. Czy tak będzie? Zobaczymy... W każdym razie taki adres wygląda o wiele ładniej.

1 lipca 2018

Kryzys w Grecji ⇒ Rok 2018
Kryzys w Grecji ⇒ Prognozy dla Grecji
Aktualizacja informacji o przebiegu kryzysu - zakończenie programu pomocy finansowej dla Grecji i wyraźne zwiastuny wychodzenia z najostrzejszej fazy kryzysu. Zapewne więc będzie to mój ostatni wpis na ten temat.

4 maja 2018 Kreta ⇒ Bitwa o Kretę 1941
Opis Bitwy o Kretę i jej najistotniejszej części - Operacji „Merkury” - największej operacji powietrznodesantowej wojsk niemieckich podczas II wojny światowej. Rozdział ten powstał pod wpływem mojej wizyty w Muzeum Żeglugi w Chanii (w 2017r.), gdzie zaskoczyło mnie jak wiele miejsca poświęcono morskiej części tej batalii.
24 marca 2018 Przebudowa interfejsu
Dopracowanie wyglądu Mojej Grecji na małych ekranach - skalowanie grafik itp. Teraz już prawie wszystkie podstrony na ekranach smartfonów są czytelne i nie wymagają „zoomowania”.
Przy okazji pojawiła się (eksperymentalnie) możliwość zmiany kolorystyki interfejsu.
Optymalizacja „zaplecza” witryny - dzięki temu strony powinny ładować się jeszcze szybciej.
28 stycznia 2018 Kreta ⇒ Muzeum Archeologiczne
Dodanie informacji o Muzeum Archeologicznym w Heraklionie, które po ostatnim remoncie w latach 2006-2014 zmieniło się nie do poznania. A jest to istotny obiekt w Grecji - ilością i znaczniem zbiorów ustępuje tylko placówce w Atenach.
20 stycznia 2018 Grecja dzisiaj ⇒ Gospodarka
Aktualizacja informacji o gospodarce Grecji - głównie o turystyce i transporcie.

 
STAT4U