Opis wycieczki autokarowej po Grecji, we wrześniu 2001r., od której zaczęła się moja fascynacja Grecją i z której wywodzi się Moja Grecja

 
 
 

Program wycieczki  A.D. 2001

Dzień   1 -  Wyjazd uczestnikówbwycieczki o godz. 6:00 z Gdańska, przejazd tranzytowy przez Czechy, Austrię do Włoch.
Dzień   2 -  Przyjazd do Wenecji, przejazd do portu, zaokrętowanie, w godzinach południowych wypłynięcie promu do miejscowości Igoumenitsa.
Dzień   3 -  Całodzienny relaks na promie i przypłynięcie do Grecji około godzin wieczornych, przejazd w okolice Kalambaki, zakwaterowanie, nocleg.
Dzień   4 -  Po śniadaniu opuszczenie hotelu, a następnie zwiedzanie Meteorów - słynnych Klasztorów położonych na szczytach niedostępnych skał, przejazd do Termopilii - postój przy pomniku Leonidasa, przejazd do Delf, kolacja, nocleg.
Dzień   5 -  Po śniadaniu zwiedzanie Delf - Świątynia Apollina, Skarbiec Ateńczyków, Sanktuarium Ateny, przejazd do Aten zakwaterowanie w hotelu, uroczysta kolacja w tawernie przy muzyce u podnóża Akropolu, powrót na nocleg.
Dzień   6 -  Po śniadaniu zwiedzanie Aten - Akropol z Partenonem, Propyleje, Świątynia Ateny, Erechtejon, Muzeum Narodowe, Grób Nieznanego Żołnierza, wieczorem zachód słońca na Przylądku Sunion w ruinach świątyni Posejdona , kolacja, nocleg.
Dzień   7 -  Po śniadaniu opuszczenie hotelu i Aten, przejazd do Koryntu - zwiedzanie Kanału Korynckiego, Świątyni Apollina, Epidauros, Świątyni Asklepiosa, przejazd do Myken - zwiedzanie twierdzy mykeńskiej, przejazd na wybrzeże do Tolo, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
Dzień   8 -  Po śniadaniu przejazd do Nafplion - zwiedzanie miasta - Forteca Palamedesa, Its Kale - meczety tureckie, przejazd do Olimpii - zwiedzanie ruin stadionu oraz Altisu ze Świątynią Zeusa, Przejazd do Patras, kolacja i zaokrętowanie na promie, wypłynięcie promu do Wenecji o godz. 24:00.
Dzień   9 -  Dzień   9 - Całodzienny relaks na promie, nocleg.
Dzień 10 -  Przypłynięcie promu do Wenecji o godz. 8:00, przejazd na wyspy MURANO - znana z produkcji szkła, BURANO - znana z pięknych koronek, TORCELLO z pierwszą Katedrą z VII wieku, spacer po Wenecji - Plac św. Marka z Bazyliką, Pałac Dożów, Most Westchnień, Słynny Most Rialto, wyjazd do Polski około godz. 14:00
Dzień 11 -  Przyjazd do Gdańska w godzinach popołudniowych.

Program jak widać obfitował w wiele atrakcji i był bardzo napięty. Z różnych przyczyn nie udało się go zrealizować w całości. Szacunkowo zrealizowany został w ponad 95 % - co jak na warunki greckie można uznać za wynik bardzo dobry. W rzeczywistości nastąpiły też drobne przesunięcia w programie, mniej lub bardziej korzystne dla uczestników. Osobiście najbardziej żałuję, że na Przylądku Sunion nie mogliśmy pozostać do momentu zachodu słońca - musieliśmy wrócić ok. 30-40 minut przed zachodem. Zwłaszcza, że warunki pogodowe były idealne.

Napiętość programu i upalna temperatura sugeruje możliwość dużego przemęczenia uczestników - i tak było w rzeczywistości - ale z pewnością było warto trochę się pomęczyć. Raczej nie polecam zabierać na podobną wycieczkę dzieci - powiedzmy do 12-14 roku życia - lepiej wtedy wybrać wczasy stacjonarne z przelotem - ale nie zaliczy się wówczas tylu atrakcji. Zobacz: Mapa wycieczki

dalej

 
 
LICZNIK LICZNIK LICZNIK LICZNIK LICZNIK LICZNIK LICZNIK LICZNIK