Zastrzeżenia autora witryny odnośnie wykorzystania treści w zawartych w Mojej Grecji

 
 
 

Zastrzeżenia

Witryna Moja Grecja ma charakter niekomercyjny, a wręcz jest stroną amatorską. W opracowaniu historii Grecji, jej kultury, informacji o współczesnym państwie greckim i opisu IO Ateny 2004 wykorzystałem głównie następujące publikacje, o które wzbogaciła się moja biblioteczka. Na liście tej znajdują się też publikacje internetowe. Jeśli życzeniem ich autorów było uzyskanie zgody na wykorzystanie ich do własnych celów, tak czyniłem. Ponieważ pisząc własne teksty korzystałem jednocześnie z bardzo wielu źródeł (również spoza tej listy), mam nadzieję, że udało mi się uniknąć bezpośredniego kopiowania tekstów źródłowych. Może z wyjątkiem kilku pojedynczych zdań czy niewielkich akapitów. Nie zapomniałem także o umieszczeniu odnośników do źródeł informacji. Dzięki temu, że każda informacja była dokładnie weryfikowana w kilku źródłach, mam nadzieję, że uniknąłem błędów (przynajmniej tych kardynalnych). Jednak nie gwarantuję, że witryna w 100% jest od nich wolna - jeśli takie występują, to bardzo za nie przepraszam i proszę o ich wytknięcie.

Moja Grecja udostępniana była początkowo zgodnie z zasadą „wszelkie prawa zastrzeżone” (©) wraz z kilkoma odstępstwami (m.in. do celów edukacyjnych). Obecnie udostępniana jest na łagodniejszej licencji Creative Commons CC BY-NC-SA 4.0. W skrócie te prawa licencyjne są następujące:

  • wszystkie treści mogą być kopiowane i rozpowszechniane w dowolnym medium i formacie; mogą być też modyfikowane i remiksowane (CC)
  • wykorzystane treści należy odpowiednio oznaczyć, podając: źródło wraz z linkiem, link do licencji i wskazać jeśli zostały dokonane w nim zmiany (BY)
  • treści nie mogą być wykorzystywane komercyjnie (NC)
  • remiksując treści, przetwarzając je lub tworząc na ich podstawie, należy swoje dzieło rozpowszechniać na tej samej licencji, co oryginał (SA)

Choć nie wynika to z warunków licencji, dodatkowo proszę o informacje , gdzie i w jaki sposób informacje z Mojej Grecji zostały wykorzystane (publikacje internetowe, referaty, konkursy szkolne, prezentacje itp.)

Moja Grecja wykorzystuje kilka ciasteczek (cookies) służących wyłącznie do obsługi skalowania wyświetlanej treści oraz do wyświetlania powiadomień. Żadne inne informacje nie są rejestrowane ani nigdzie przesyłane. Zakładam, że kontynuując przeglądanie witryny, wyrażasz zgodę na używanie tych ciasteczek.

W 2018 roku ukazała się (drukiem) książka/przewodnik po Grecji o tytule identycznym z nazwą tej witryny. Zbieżność ta jest jednak przypadkowa - książka ta nie ma nic wspólnego z witryną Moja Grecja (www.moja-grecja.pl), ani z moją osobą. To przewodnik po najważniejszych do zwiedzenia miejscach w części kontynentalnej.

 
 
LICZNIK LICZNIK LICZNIK LICZNIK LICZNIK LICZNIK LICZNIK LICZNIK